"Auguste Prince, vīra uzvārdā Kerše, Amerikā ierodas jau 1947. gadā ar kādreizējā rūpnīcas "Rīgas Audums" īpašnieka R. Hirša galvojumu, bet jaunība pagāja Rīgā, brīnišķīgajā Dailes teātrī. A. Prince piedzima Zentenes pagastā Talsu pusē, Talsos viņa mācījās vidusskolā, pēc tam iestājās Latvijas Universitātē, līdz viņu pilnīgi savā varā pārņēma teātris – Daile! A. Prince piesakās Dailes teātra studijā, un viņas kursa biedru skaitā ir A. Filipsons, A. Miķelsons, L. Amerika, E. Ģintere, L. Gailīte, B. Ozoliņa. [..]
Vēl būdama studente, A. Prince piedalās Dailes teātra izrādēs, jo toreiz bija parasts, ka, pirms kļūst par pilntiesīgu aktieri, jauniešiem Dailē jāiziet tā saucamie mācekļa gadi. Tas nozīmēja piedalīšanos iestudējumu masu skatos, reizē dziļi izjūtot Dailes teātra stilu. Auguste Prince bija jauna, slaida, sprigana, tādēļ lomu viņai netrūkst, tiesa, sākumā tās bija nelielas, nosauktas kaut kur programmiņas beigās, un bieži varēja sacīt: "viena no...". Viņa bija viena no galma dāmām A. Brigaderes "Sprīdītī", viena no panāksnieku pulka J. Raiņa "Spēlēju, dancoju!" iestudējumā 1926. gadā. Pēc studijas beigšanas A. Prince sāk saņemt "lomas ar vārdu". Viņa ir drāmatisma pilnā Slotu pārdevēja E. Smiļģa inscenētajā Z. Lāgerlefas "Gestā Berlingā", Biržgaliene R. Valdesa "Jūras vilkos". Par viņas Anni Mariju K. Hamsuna romāna "Augusts pasaules apbraucējs" drāmatizējuma izrādē J. Sudrabkalns 1934. gadā rakstīja: "Hamsuniski Prince tēloja Anni Mariju, kas nevalda pār savām jūtām." Tāda viņa bija – jūtīga, emocionāli piepildīta. A. Princes lomām piemita sirsnība, dažbrīd arī mazliet elēģiska noskaņa. V. Šekspīra "Jūlija Cēzara" plašajā iestudējumā A. Prince gāja "tautā", A. Grīna "Tobago" izrādēs tēloja Sarkano kaķi, E. Zālītes – A. Deglava "Vecajā pilskungā" bija Marta, J. Sārta lugā "Viss pa gaisu" – Alma. Trīsdesmito gadu vidū A. Prince apprecas ar R. Kerši, 1937. gadā piedzimst meita Mirdza un – skatuvei jāteic ardievas. Žēl, Dailes teātrī Auguste Prince spēja vēl sevi tikai pieteikt, ne apliecināt, taču šis pieteikums bija spilgts un daudzsološs, un tas reizē bija arī spilgtākais posms aktrises dzīvē.
Tālāk – kā daudziem mūsu tautiešiem: Vācija, izceļošana uz ASV, kur Keršu ģimene apmetās Bruklinā, bet skatuves gaitas aktrise, diemžēl, vairs neatsāk, toties aktīvi piedalās vietējās latviešu draudzes dzīvē, pa reizei arī plašākos sarīkojumos."
Viktors Hausmanis. Sveiciens Dailes teātra aktrisei Augustei Princei. Laiks, Nr. 33 (26.04.1995), 3. lpp.